Pricing

PRICING: (For more info see post on pricing)

Hourly rate:       $25/hour plus cost of food for one client
                            $40/hour plus cost of food for two clients
                            $50/hour plus cost of food for three clients

Example of series rates:
3-week series- 1 client
$275 plus cost of food for 12 hours of instruction
2 clients$350 plus cost of food for 12 hours of instruction
3 clients
$400 plus cost of food for 12 hours of instruction

Menu Planning Service:
$25 for five healthy dinner recipes (with shopping list) that yield enough to have leftovers for lunch 

Meal Prep or Catering Service:
$30/hour plus the cost of food

IMG_0659

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s